BARTER - dlaczego warto uczestniczyć w wymianie bezgotówkowej?

Barter to najstarsza forma zapłaty polega ona na wymianie towarów lub usług. Znana i praktykowana na całym Świecie. Powstała jeszcze przed wynalezieniem idei pieniądza.

Handel wymienny jest formą lubianą przez przedsiębiorców, bo pomaga zachować zasoby gotówkowe oraz ułatwia pozbycie się nadmiaru produkcji lub zapełnienie mocy przerobowych.

Najczęściej do wymiany barterowej dochodzi w sytuacji jeden na jeden. Taki układ działa sprawnie, jednak brakuje mu sporej dozy elastyczności, ponieważ może tak się zdarzyć, że jedna osoba z tego układu może nie chcieć oferowanego produktu na wymianę.BARTER SYSTEM - BARTER WIELOSTRONNY

Barter System to innowacyjna, ciągle rozwijana platforma zrzeszająca przedsiębiorców na lokalnych rynkach umożliwiająca wymianę towarów i usług w tzw. barterze wielostronnym.

Barter System znacząco uelastycznił i uprościł wymianę barterową, umożliwiając wymianę wielostronną, poprzez stworzenie sieci przedsiębiorców z różnych gałęzi przemysłu.

Obecnie sieć jest na tyle rozbudowana, że jeden przedsiębiorca może zaspokoić większość swoich potrzeby bez naruszania zasobów gotówkowych.

Nasz system pozwala na bezproblemowe i proste pozyskiwania i komunikowanie się z innymi kontrahentami.

Przystąpienie do platformy gwarantuje pozyskanie nowych klientów oraz zmniejszenie martwego kapitału (czy też pustych mocy przerobowych).

PLATFORMA BARTER SYSTEM TO:

  1. Społeczność firm, które rozliczają się między sobą produktami oraz usługami bez udziału gotówki,
  2. Reklama firmy - karta przedsiębiorstwa i promocja swojej oferty nowym klientom,
  3. Wyszukiwarka firm, produktów i usług setek lokalnych firm,
  4. Sklep online z produktami i usługami o określonych cenach,
  5. Platforma do sprzedaży usług, za pomocą której kontrahenci komunikują się, a cena usługi zależy od indywidualnych ustaleń i wycen,
  6. Lokalna społeczności biznesowa, wspierająca się nawzajem,
  7. Meetingi branżowe i szkolenia dla przedsiębiorców,
  8. Aplikacja mobilna i desktopowa do zarządzania swoimi ofertami, kontem oraz wyszukiwarka firm i ofert.

GOTOWY DO UŻYCIA W SWOJEJ FIRMIE BARTER SYSTEM? SKONTAKUJ SIĘ Z NAMIKORZYŚCI

WYKORZYSTUJ MOŻLIWOŚCI BARTERU WIELOSTRONNEGO JUŻ DZIŚ

POZNAJ KORZYŚCI

Więcej klientów

W celu zwiększenia ilości klientów, z reguły musisz zatrudnić sprzedawcę, wynająć reklamę lub obniżasz ceny albo stosujesz promocje.

Akceptując alternatywną metodę płatności BPLN, otwierasz się na zupełnie nowe rynki klientów i zyskujesz przewagę konkurencyjną.

Klienci, których Ci zapewnia Barter System, są zmotywowani do zakupu w Twojej firmie. To bezpośrednio przekłada się na zwiększenie możliwości sprzedaży.

Mniejsze wydatki gotówkowe

Barter System pomaga zwiększyć sprzedaż, a zgromadzonymi BPLN możesz rozliczyć zobowiązania u innych przedsiębiorców będących w systemie. W taki sposób wszelkie koszty związane z wynajmem fachowców lub zakupem towaru zrekompensujesz w BPLN, a tym samym zaoszczędzisz gotówkę.
Platforma oferuje nieoprocentowany debetowy limit zakupów na zakup produktów lub usług.

Budujesz sieć biznesową 

Na platformie zalogowanych jest wielu przedsiębiorców z różnych branż - taka różnorodność pozwala na znalezienie potrzebnego wykonawcy. Budowanie sieci biznesowej w takich warunkach jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy wyszukać odpowiedniego wykonawcę w wyszukiwarce na platformie. Dzięki pozyskaniu nowych kontaktów stale jest prowadzony handel barterowy, a to sprawia, że kolejne transakcje są odwzajemniane w wyniku nowych relacji biznesowych.

Sprzedajesz nadwyżki towaru

W gospodarce gotówkowej żeby sprzedać towar, który zalega organizowane są różne promocje lub obniżki cen. Niejednokrotnie firma niewiele zarabia po wprowadzeniu obniżki cen na towary. W Barter System nadwyżkę produktów możesz sprzedawać w regularnych cenach, co pozwala na zachowanie marży i tym samym zwiększyć przychód ze sprzedaży.

Poprawiasz styl życia

Dobrze prosperujący biznes pozwala na znaczącą poprawę jakości życia. W Barter System masz możliwość zdobyć dodatkowy dochód, który możesz w całości lub częściowo poświęcić na takie przyjemności jak weekend w SPA, elegancką kolację dla całej rodziny, masaże, wyjścia do klubów fitness, sprzęt hobbystyczny lub inne przyjemności. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z nieoprocentowanego debetu, by pokryć koszty wakacji. Życie jest nie tylko po to, by zarabiać, ale też po to, byś mógł się nim cieszyć.

Masz nieoprocentowaną linię kredytową

Każdy przedsiębiorca będący członkiem Barter System ma możliwość skorzystać z nieoprocentowanej „linii kredytowej” czyli debetowego limitu zakupów. Dzięki temu masz realną możliwość zwiększyć kapitał na rozwój swojej firmy. Część przedsiębiorców korzystając z „linii kredytowej” zdołało stworzyć nowe linie produkcyjne, wyremontować pomieszczenia biurowe i dopracować oraz wprowadzić nowe kampanie reklamowe.

Odzyskujesz stare długi

Zdarza się tak, że jako przedsiębiorca masz problem z odzyskaniem gotówki od swoich klientów. Będąc członkiem Barter System możesz, oczywiście pod warunkiem zgody dłużnika fizycznie przejąć produkty dłużnika i wymienić je na BPLN

Wygrywasz przetargi gotówkowe

Na obecnym rynku konkurencja w każdej branży jest dosyć spora. Każdy przedsiębiorca startując do przetargu stara się możliwie zejść z ceny, by wyjść najlepiej na tle konkurencji. Barter System to dobra opcja dla tych, którzy chcą wygrywać przetargi, a to wszystko dzięki opcji częściowej zapłaty barterem. Przykładem może być firma sprzątająca hotel, która część swojej wypłaty otrzymuje w dobach hotelowych, które może potem przeznaczyć na swoje potrzeby lub wymienić na BPLN

Rozwijasz swoją ofertę

Użytkownicy Barter System mają możliwość kupować od innych członków platformy towary po cenach hurtowych. Jest to opcja, która może pomóc w rozwinięciu ofert o nowe produkty. Im lepsza i ciekawsza oferta firmy, tym więcej może przyciągnąć zainteresowanych zakupem klientów. Takie produkty możesz sprzedawać w tradycyjnej wymianie gotówkowej lub w handlu wymiennym. Jest to opcja, która daje nowe możliwości Twojej firmie.

Stosujesz nowe strategie marketingowe

Będąc członkiem platformy Barter System zyskujesz lokalną i krajową reklamę swojej firmy w katalogach. Każdy, kto dołączy do platformy ma możliwość zobaczyć ofertę Twojej firmy. Jest to opcja zupełnie darmowa i bez ograniczeń czasowych. Pamiętaj o tym, że część z użytkowników pracuje w reklamie, więc będziesz mógł wymienić swoje produkty lub usługi na materiały promocyjne lub reklamę w internecie.

Uwalniasz potencjał biznesowy i odzyskujesz utracone przychody

W większości branż istnieją “martwe sezony”, czyli okresy, w których drastycznie spada produkcja lub usługi. Dla hoteli jest to czas po wakacjach, a dla producentów lodów zima. Dzięki Barter System możesz pozyskać nowych klientów, którzy zapełnią puste luki w grafiku.

ZOSTAŃ UCZESTNIKIEM

Bartersystem skupia potężną liczbę przedsiębiorców, co umożliwia dotarcie podczas jednego wspólnego potkania do kluczowych osób w danej firmie.

Nasz portal korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
Jeżeli chcesz zmienić ustawienia dotyczące cookies, możesz to zrobić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.